Nurki w Złotych Tarasach

 

Szósty października bieżącego roku, to pozornie niczym nie wyróżniająca się data, jednak dla sympatyków zegarków firmy IWC to dzień, w którym odbyła się polska premiera czasomierzy IWC z linii Aquatimer.

Spotkanie prasowe, któremu towarzyszyło przedstawienie tych najnowszych sportowych zegarków, gotowych do użytkowania w trakcie nurkowaniu, miała miejsce w salonie jubilerskim odCzasu doCzasu w Złotych Tarasach w Warszawie. Konferencję prowadził Władysław Meller – szef salonu, a gościem specjalnym był Martijn Oremus – przedstawiciel marki IWC Schaffhausen na teren Europy centralnej i wschodniej.

     

   

      Jeszcze przed rozpoczęciem najważniejszej części prezentacji głos zabrał pan Dariusz Chlastawa - Prezes Stowarzyszenia Klub Miłośników Zegarów i Zegarków. Klub ten, w którego stworzenie największy wkład mieli: przyjaciel salonu odCzasu doCzasu, profesor Zdzisław Mrugalski i wymieniony powyżej gospodarz - Władysław Meller, skupia szerokie grono pasjonatów zegarów i zegarków. W tym roku stając się Stowarzyszeniem, zyskał on swoją formalną osobowość. Informując dziennikarzy o bieżących dokonaniach oraz planach i wizji na przyszłość, pan Dariusz Chlastawa oferując pomoc szerszej grupy osób z klubu zapewnił także o chęci nawiązania ściślejszych kontaktów z dziennikarzami. w celu promocji branży.
      Chwilę później głos zabrał przedstawiciel marki IWC, który prezentację rozpoczął od emisji filmu poświęconego współpracy jego firmy z fundacją Karola Darwina, która działa na rzecz zachowania w dzisiejszym stanie fauny i flory wysp Galapagos. Nad filmem warto pochylić się na chwilę, ponieważ prezentował on działania ludzi przebywających dłużej we wręcz bajkowych i przepięknych, acz naturalnych warunkach. Doskonałe widoki, spotykana tylko tam flora i fauna od tego roku znalazły swojego sojusznika w firmie zegarkowej, która poprzez wspieranie fundacji Darwina wnosi swój wkład na na rzecz ich zachowania w dzisiejszej świetności.

     
W dalszej części prezentacji pan Martijn Oremus przybliżył rodowód powstania najnowszej linii sportowych czasomierzy, odwołując się w niej do znanych wszystkim koneserom historycznych modeli tej marki. Wyliczając specyficzne własności, dokładnie przedstawił każdy z modeli, bazując na bardzo ciekawej prezentacji multimedialnej. Zgromadzeni dziennikarze mogli także dokładnie obejrzeć omawiane zegarki, tak przywiezione na konferencję, jak i znajdujące się w gablocie salonu, a nawet dzięki systemowi łatwej wymiany, samodzielnie spróbować zmienić bransoletki i paski. Nie próbując opisywać każdego z modeli koniecznie trzeba wspomnieć o istnieniu w kolekcji czasomierza z mechanicznym wskaźnikiem głębokości zanurzenia – Aquatimer Deep Two, oraz o zegarku Aquatimer Galapagos Island, ze sprzedaży którego finansowana jest wspomniana fundacja, a który w światku fascynatów ma już swoją potoczną nazwę „Czarny Galapagos”.
Po wystąpieniu pana Martijna głos zabrał Władysław Meller, który przedstawił dziennikarzom prezentację zatytułowaną „Zegarkowa fascynacja, fascynująca firma IWC”. Trochę inne spojrzenie na zegarkową historię, ze wskazaniami fascynujących zjawisk tak w ogólnej historii zegarków jak i firmy IWC, objęło nawet sposób prowadzenia kampanii reklamowej firmy, czy nasze polskie specyficzne określenie firmy IWC jako „Schaffhausen”.
W trakcie ostatniej, krótkiej prezentacji prowadzący przedstawił kilka informacji systematyzując zegarki przeznaczone do pomiaru krótkich odcinków czasu. W swoim wywodzie odniósł się także do niepoprawnego, choć stosowanego na całym świecie określenia „Chronograf” w stosunku do czasomierzy wyposażonych w stoper.
Spotkanie prasowe zostało ciepło przyjęte przez dziennikarzy, szczególnie z branży związanej z morzem i sportami wodnymi, którzy wcale nie tak często mają do czynienia z zegarkami kierowanymi do ich środowiska.

 
Organizator – salon odCzasu doCzasu ma nadzieję, że w jego progach odbędzie się jeszcze nie jedno, równie ciekawe zegarkowe spotkanie.


Adam Ciborek

 

W magazynach Jachting i Media Business pojawiły się wspomnienia zoorganizowanej przez nasz salon konferencji prasowej. Poniżej prezentujemy Państwu skany artykułów!

 

 

odCzasu doCzasu

Galeria Ursynów
al. Komisji Edukacji Narodowej 36, lokal U54, 02-722 Warszawa
otwarte
 • poniedziałek – piątek: 11.00 – 19.00
 • soboty i niedziele handlowe: 11.00 – 15.00
Szukaj
 • Mont Blanc
 • VERTU
 • Chopard
 • Longines
 • Maurice Lacroix
 • Perrelet
 • Rado

Sklep www.e-zegarki.info.pl