Nixon pogodzony z klasyką!

Młodzieżowa marka Nixon od zawsze jest kojarzona ze sportowym, czy bardzo swobodnym trybem życia. Wiadomo wszystkim, że łączy ona w sobie charakter sportów ekstremalnych, wpływy współczesnej mody, oraz wyróżniającą ją, a zarazem unikalną stylistykę i wzornictwo. Sztandarowe kolekcje, takie jak 51-30 , czy 42-20 rywalizują z zegarkami sportowymi wielu poważanych firm, a zegarki z linii Time Teller, czy Player aspirują do miana wyznaczników trendów młodzieżowego ubioru.
Można powiedzieć, że wprowadzając na rynek zegarki szwajcarskie, Nixon był zmuszony do wkroczenia także na dziewicze dla niego tereny, na których królują klasyczne czasomierze. Pierwszym i najłatwiejszym krokiem było poszerzenie oferty w niektórych istniejących liniach wzorniczych. Przykładowo w linii Player, polegało ono na wykonaniu modeli w kopertach tak z czarnej, jak i najmodniejszej obecnie białej  ceramiki. Zegarki te są wyposażone w mechaniczny, automatyczny mechanizm. Capital Automatic NixonDrugim, już zdecydowanie trudniejszym krokiem było przygotowanie nowych modeli zegarków, jak przykładowo Capital Automatic, którego wzornictwo od typowo sportowego, zdecydowanie kieruje się do stylistyki klasycznej. Wykonany w kilku wersjach kolorystycznych koperty i stalowej bransolety, jest on oczywiście wyposażony w mechaniczny mechanizm pochodzący ze "stajni ETA". Cechą charakterystyczną Capital Automatic jest specjalne ukształtowanie tarczy, pozwalające na prezentację odsłoniętej części mechanizmu. Taka konstrukcja była możliwa, dzięki zastosowaniu mechanizmu przystosowanego do wyposażenia w tarczę kalendarza.
Regent. NixonWydaje się, że najważniejszym krokiem przełamującym sportowe ukierunkowanie zegarków Nixon jest model Regent. "Mógłby używać go twój dziadek, nieźle prezentuje się na nadgarstku twojego starego, ale najlepiej, jeśli to Ty będziesz obnosił go po całym świecie" – brzmi fragment sloganu informacyjnego o tym modelu zegarka. Ten klasyczny zegarek, "do bólu klasyczny" jak na stylistykę firmy Nixon, rzeczywiście wydaje się być ponadczasowym i choć kierowany jest, podobnie jak inne wyroby tej marki do młodego pokolenia, to może być używany przez wszystkich. Jest pewnie w tym zwróceniu się reklamy także przemyślany aspekt, jako że każdy z nas chętnie widziałby w swojej garderobie pasujące, kierowane ku młodym przedmioty. Mechaniczny mechanizm z automatycznym naciągiem, ze wskazaniami dnia tygodnia i dnia miesiąca, stalowa kopertą z przeszklonym deklem, oraz pasek ze skory krokodyla, to jednoznaczne wyznaczniki zegarków klasycznych. Regent. NixonCharakterystyczna lupa ułatwiająca odczyt datownika i sygnowana, indywidualnie nacinana koronka to oznaki prestiżowych modeli. Wprawdzie zegarek utrzymuje wysoką szczelność koperty (100 M), ale ta właściwość, o ile nie wpływa na sportowe ukształtowanie koperty, może być poczytana tylko na plus dla producenta. Zegarki ze szwajcarskim rodowodem tworzą wspólna kolekcję Elite. Pierwszym tradycyjnym salonem jubilerskim oferującym zegarki Nixon, w tym także kolekcję modeli Elite jest sklep odCzasu doCzasu w Złotych Tarasach.

Władysław Meller
www.zegarki.info.pl

odCzasu doCzasu

Centrum Złote Tarasy
ul. Złota 59, 00-120 Warszawa
 • telefon +48 22 222 03 05
otwarte
 • poniedziałek - sobota 9.00 - 22.00
 • niedziela 9.00 - 21.00
Szukaj
 • Mont Blanc
 • VERTU
 • Chopard
 • Longines
 • Maurice Lacroix
 • Perrelet
 • Rado

Sklep www.e-zegarki.info.pl

portal sport i zegarki

Nasi @ partnerzy