Eilux

Kliknij aby zobaczyć prezentację:

 

 Rotomaty to urządzenia służące do utrzymywania w ruchu przechowywanych zegarków mechanicznych z automatycznym naciągiem. Zegarki przystosowane są do pracy w systemie ciągłym, a ich regularne użytkowanie zapewnia utrzymanie poprawności wskazań czasu i innych parametrów. Ze względu na poprawność wskazań szczególnie ważna jest to, dla zegarków z rozbudowanym systemem  kalendarza, gdzie dłuższe zatrzymanie mechanizmu powoduje konieczność czasochłonnego ponownego ustawienia i naraża na niebezpieczeństwo "rozkalibrowania" mechanizmu. Z punktu widzenia mechanizmu warto zauważyć, że w zegarku nieużywanym niektóre elementy mogą nie być należycie smarowane. W przypadku gdy zegarek nie jest noszony użycie rotomatu zapewnia równomierne rozlewanie się oliwy w łożyskach, co powoduje poprawne smarowanie i zmniejszenie zużycia części.

 

W zegarkach z tradycyjną konstrukcją czas działania mechanizmu op nakręceniu wynosi od 42 do 60 godzin. Dodatkowe wyposażenie w postaci stopera bądź datowników może skrócić ten okres. Przeciętne dzienne zapotrzebowanie mechanizmu zegarka z automatycznym naciągiem to 550 do 700 pełnych obrotów wahnika. Taki poziom obrotów uzyskuje zegarek podczas noszenia lub użytkowania rotomatu. Pod tak przyjętym wymogiem działają urządzenia automatycznego nakręcania firmy Eilux., które są zaprogramowane na 950 obrotów dziennie. Rotomaty firmy Eilux są bezpieczne dla zegarków, gdyż pole magnetyczne wytwarzane prze silnik rotomatu praktycznie nie wydostaje się poza kapsułę silnika. Poza tym elementy nowoczesnych zegarków wykonuje się z materiałów niemagnetycznych. Nie istnieje również ryzyko „przekręcenia sprężyny”, ponieważ zegarki z automatycznym naciągiem posiadają sprzęgło ślizgowe, do którego mocowany jest zaczep sprężyny. Taka konstrukcja pozwala na ciągłe nakręcanie mechanizmu zegarka bez obawy o jego uszkodzenie.

Wszystkie rotomaty firmy Eilux są zasilane bateriami, a w modelach na większą ilość zegarkow opcjonalnie można używać zasilacza. Takie rozwiązanie pozwala na wygodny transport, komfort użytkowania i możliwośc przechowywania utrzymywanych w ruchu zegarków, nawet w bankowych sejfach. Dla optymalnej pracy urządzenia producent zaleca stosowanie baterii alkaicznych, co gwarantuje działanie rotomatu przez okres 10 do 12 miesięcy.

  

odCzasu doCzasu

Galeria Ursynów
al. Komisji Edukacji Narodowej 36, lokal U54, 02-722 Warszawa
otwarte
 • poniedziałek – piątek: 11.00 – 19.00
 • soboty i niedziele handlowe: 11.00 – 15.00
Szukaj
 • Mont Blanc
 • VERTU
 • Chopard
 • Longines
 • Maurice Lacroix
 • Perrelet
 • Rado

Sklep www.e-zegarki.info.pl