Tissot

Producent zegarków marki Tissot należy do Federacji Szwajcarskiego Przemysłu Zegarkowego (FHS), co jest bardzo ważną informacją danej firmie i jej produktach. Taka przynależność gwarantuje, że Tissot przestrzega ściśle wszystkich rygorów gwarantujących produkcję zegarka szwajcarskiego.

Oczywiście od marki Tissot przynależność wymaga uiszczania członkowskich składek, co nie wszystkim odpowiada, nawet gdy zachowują wymogi przepisów dotyczących produkcji. Dla innych sama konieczność przynależności do organizacji jest ograniczeniem swobody, więc przynależność taka bojkotują. Podsumowując można jednak stwierdzić, że wylistowanie firmy Tissot wśród członków FHS tak dla każdej marki, jak i dla firmy Tissot jest najlepszą gwarancją szwajcarskości zegarka. W naszym opracowaniu zapewniamy aktualność przedstawionych w tym aspekcie danych na dzień 06.10.2008 roku.

Tissot jest jedna z flagowych marek firmy Swatch Group, która jest znaczącym producentem zegarków i mechanizmów. Można założyć, że w Swatch Group marka Tissot, obok marki Omega należy do najlepiej rozpoznawalnych marek z tej grupy. Firma Tissot dystrybuuje zegarki praktycznie na każdym rynku zegarkowym świata. Jest też marką "totalną" produkującą zegarki ekskluzywne, wizytowe i sportowe. Mechaniczne i elektroniczne. Repliki starych klasycznych zegarków Tissot, nowatorskie wzory w zegarkach Tissot, super sportowe zegarki Tissot i super nowoczesne rozwiązania techniczne w zegarkach Tissot.  Tak szeroka oferta powoduje, że w wyrobach Tissot trudno doszukać się flagowych, ponadczasowych i jednoznacznie rozpoznawalnych modeli zegarków.
Mimo takiego nie do końca pochlebnego spojrzenia na markę Tissot, staraliśmy się otrzymać autoryzację na sprzedaż produktów marki Tissot w naszym salonie odCzasu doCzasu w Złotych Tarasach, uważając, że na naszym "raczkującym zegarkowym" rynku można z marką Tissot odnieść sukces handlowy.
Niestety początkowe, wysokie aspiracje przedstawiciela marki Tissot na naszym rynku zniechęciły nas do podjęcia konkretniejszych rozmów o współpracy a w końcowym momencie okazało się, że zegarki Tissot  będzie można znaleźć w trzech innych punktach sprzedaży w Centrum Złote Tarasy w Warszawie..
Osobom pytającym o zegarki marki Tissot, w zależności od poszukiwanego modelu, zwykle z sukcesem oferujamy nabycie zegarków konkurencyjnych w danych grupach towarowych. Markami takimi są Roamer, Certina, Epos czy Frederique Constant, oraz marki nominalnie klasyfikowane wyżej, takie jak: Fortis, Eberhard, czy Maurice Lacroix.

Link do strony producenta:

Tissot Tissot Tissot Tissot Tissot Tissot Tissot Tissot Tissot
Szukaj
  •  Mont Blanc
  •  VERTU
  • Chopard
  • Longines
  • Maurice Lacroix
  • Perrelet
  • Rado

Sklep www.e-zegarki.info.pl