Atlantic

Producent zegarków Atlantic należy do Federacji Szwajcarskiego Przemysłu Zegarkowego (FHS), co jest bardzo ważną informacją danej firmie i jej produktach. Taka przynależność gwarantuje, że Atlantic przestrzega ściśle wszystkich rygorów gwarantujących produkcję zegarka szwajcarskiego.

Oczywiście przynależność wymaga uiszczania członkowskich składek, co nie wszystkim odpowiada, nawet gdy zachowują wymogi przepisów dotyczących produkcji. Dla innych sama konieczność przynależności do organizacji jest ograniczeniem swobody, więc przynależność taka bojkotują. Podsumowując można jednak stwierdzić, że wylistowanie firmy Atlantic wśród członków FHS jest najlepszą gwarancją szwajcarskości zegarka. W naszym opracowaniu zapewniamy aktualność przedstawionych w tym aspekcie danych na dzień 06.10.2008 roku.

Atlantic jest lubianym w Polsce zegarkiem. Jego historia tutaj rozpoczęła się w trudnych latach socjalizmu, kiedy nawet nieznanej marki zegarek szwajcarski na tle produktów radzieckich, polskich i wschodnioniemieckich zyskiwał miano prestiżowego i ekskluzywnego. Osobiście w tym zjawisku widzę nawiększy wpływ na pozycję tej marki na rynku w Polsce. Jest także prawdą, że odmienne wzornictwo powodowało, iż tego typu zegarki uznawane były za szczyt elegancji. Najlepiej rozpoznawalnym i przez wiele lat będącym podstawą produkcji firmy był model Atlantic "Worldmaster" z białą lub czarną dużą tarczą. Nawet w czasach rozwoju rynku zegarkowego w Polsce, w końcu poprzedniego wieku, ten model czasomierza z nieprzystającym do wymogów szkłem z plexi i kopertą z mosiądzu, był w dużej ilości sprzedawany. Możne wręcz założyć, że Atlantic "Worldmaster" był podstawą funkcjonowania firmy przez co najmniej kilkanaście lat. Importowany przez oficjalnego przedstawiciela jak i przemycany przez różnych importerów, bez problemu znajdował u nas grono swich nabywców. Pozycja marki Atlantic zależna jest także od opinii lekarzy zegarków - zegarmistrzów, którzy ze względu na popularność mechanizmów w niej stosowanych mają na temat  marki  Atlantic przychylne zdanie.

W Warszawie w Złotych Tarasach Atlantic jest oferowany w salonie TimeTrand, należącym do grupy ZIBI, która jest także dystrybutorem tej marki.

Pamiętam, kiedy w czasach studenckich, w latach 80-tych poprzedniego wieku przemierzając auto-stopem Europę trafiłem do miejscowości Bettlach w szwajcarskiej Jurze. Trafiłem nieprzypadkowo - bo tam właśnie mieściła się siedziba firmy Atlantic. Jak się okazało, w tym czasie z firmy pozostało tylko biuro handlowe i straszący w oddali opuszczony budynek produkcyjny.

Oferty zegarków Atlantic nie mamy w naszym salonie. Osobom poszukującym zegarków tej marki najchętniej oferujemy czasomierze innych firm takich jak: Certina, Roamer, Epos lub namawiamy na czasomierze firm uważanych za bardziej prestiżowe takie jak: Frederique Conastant, Longines, Fortis a nawet Maurice Lacroix.
Zdecydowanym tylko na czasomierz firmy Atlantic wskazujemy miejsce w Złotych Tarasach

Link do strony producenta:

 AtlanticAtlantic,  AtlanticAtlantic,  AtlanticAtlantic,  AtlanticAtlantic, 


Szukaj
  •  Mont Blanc
  •  VERTU
  • Chopard
  • Longines
  • Maurice Lacroix
  • Perrelet
  • Rado

Sklep www.e-zegarki.info.pl

portal sport i zegarki

Nasi @ partnerzy