odCzasu doCzasu

Jest interesujące, że do popularyzacji świętego Walentego – patrona zakochanych doszło u nas dzięki zupełnie świeckiej tradycji. Jako, że jest to tradycja przede wszystkim niosąca ze sobą radość, to warto w każdym roku o Walentynkach - święcie zakochanych pamiętać.
Swoje uczucie do wybranej osoby, radość obcowania z nią i miłość można wyrażać w najróżniejszy sposób. Biżuteryjny upominek, szczególnie wykonany ze złota, z kamieniami szlachetnymi, motywem kwiatów, symboliką serca, czy jednoznacznie rozpoznawalnym słowem "Love" jest na pewno doskonałym wyborem na taka okazję.
Jak zawsze Walentynkową kolekcję wyrobów prezentuje firma Chopard. W tym roku naszyjniki, pierścionki i zegarki z elementami w kształcie serca (i jak zwykle z ruchomymi brylantami) prezentowane są w towarzystwie kierowych serc kart do gry. Trzeba przyznać, że koncepcja powiązania znanych wszystkim czerwonych serc z talii kart i wyrobów tej znakomitej firmy z Walentynkami jest fantastycznym posunięciem.

Szczególnymi Walentynkowymi przykładami polskiej biżuteriipierścionki jednego z nielicznych naszych jubilerów, zajmujących się klasyczną produkcją biżuterii – Marka Mikickiego. W jego pracowni jubilerskiej - firmie "Marek Mikicki Design" w Gdyni powstają indywidualne kreacje i unikalne wzory złotej biżuterii.
Doskonałą i oczywiście nie tylko Walentynkową ofertą, są jego własnego pomysłu złote pierścionki, których wzornictwo obraca się wokół słowa "Love" i symboliki serca.
Model, w którym cztery kamienie jubilerskie wykonane w szlifie sercowym, mocowane są poprzez znajdujące się po obydwu stronach obrączki pierścionka kolejne litery słowa "Love", zaskakuje subtelnością wzoru i zawodową poprawnością wykonania, co jest możliwe tylko przy wybitnej kreatywności doskonale wyedukowanego jubilera.
 
Pierścionki są wykonywane w białym i żółtym złocie z białymi i kolorowymi kamieniami jubilerskimi, w pełnej gammie wielkości.
Ciekawym wzorem jest także pierścionek, w którym litery napisu "Love" ułożone są w kontur kwadratu i stanowią oprawę tak właśnie oszlifowanego kamienia.
Jeszcze innym modelem w tej grupie biżuterii wykonanej przez zakochanego jubilera jest pierścionek, w którym oprawę okrągłego kamienia (szlif brylantowy) stanowią litery dwóch słów Love ułożonych w kontur okręgu. Wykonana w obydwu tych modelach, oprawa z białego złota podkreśla jasność i brylancję kamienia a obrączka pierścionka z żółtego złota ożywia cały wyrób.
Nieprzeciętny urok i najwyższą jakość opisanych wyrobów można bardzo łatwo potwierdzić zapoznając się z wyrobami tego właśnie gdyńskiego jubilera.
Oferta biżuterii firmy Marek Mikicki Design jest dostępna między innymi w salonie odCzasu doCzasu w warszawskich Złotych Tarasach.

Władysław Meller
www.zegarki.info.pl

odCzasu doCzasu

Galeria Ursynów
al. Komisji Edukacji Narodowej 36, lokal U54, 02-722 Warszawa
otwarte
 • poniedziałek – piątek: 11.00 – 19.00
 • soboty i niedziele handlowe: 11.00 – 15.00
Szukaj
 • Mont Blanc
 • VERTU
 • Chopard
 • Longines
 • Maurice Lacroix
 • Perrelet
 • Rado

Sklep www.e-zegarki.info.pl