Zębaty liść koniczyny w zegarku Regulateur Roue Carree Maurice Lacroix

Każdy z zegarkowych producentów próbuje zaskoczyć fascynatów czasomierzy i zainteresować wszystkich potencjalnych nabywców swoimi wyrobami. Najpopularniejszym sposobem jest oczywiście nietypowe i jednoznacznie rozpoznawalne wzornictwo wyrobów. W zegarkach, obok urzekającej stylistyki utrzymanej w profilu każdej z firm, nowych czy nawet nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych, oraz nowoczesnych materiałów, tylko czasami pojawia się unikatowy system wskazań.
Tradycyjne wskazówki i klasyczny układ tarczy jest głęboko zakorzeniony w naszej świadomości.
W modelu Regulateur Roue Carree Maurice Lacroix mamy do czynienia z wszystkimi aspektami nowoczesnego, zaskakującego czasomierza.
Mechanizm zegarka, to własne manufakturowe dzieło zegarmistrzów z Saignelegier, choć tradycyjne, mechaniczne rozwiązane serca zegarka. W obudowie, tarczy i wskazówkach przebija się nowoczesne, estetyczne wzornictwo i będąca w modzie szaro-czarna kolorystyka. Największym zaskoczeniem jest niespotykany, unikatowy technologicznie i innowacyjny system wskazań. Zębata, kwadratowa ramka służy do odczytu godzin w systemie wskazań typu regulator. Jej obrót jest możliwy dzięki współpracy z zębatym elementem, którego kształt wydaje się być połączeniem trzech kół zębatych. Element ten przypomina trochę trzylistną koniczynę. Cały układ jest zupełnie nietypowy i co najważniejsze… sprawnie działający. Wskaźnikami sekund i minut są klasyczne wskazówki. Cyfra godzin jest widoczna w oznaczonej części ażurowanego i także zębatego, obracającego się elementu w kształcie kwadratu.
Dodatkowa wskazówka w okolicy wskazania godziny trzeciej (na innej, bo tradycyjnej tarczy zegarka), to wskazówka rezerwy naciągu sprężyny.
Patrząc na zdjęcia tarczy zegarka wydaje się, że znajdujące się na niej elementy, to składanka dziecięcych klocków, lub fanaberia któregoś ze współczesnych artystów. Okazuje się jednak, że jest to sprawnie działający i skupiający uwagę model zegarka tej znanej szwajcarskiej manufaktury.
 
Zegarek w cenie ok. 35 000,00 złotych będzie dostępny na rynku od końca 2010 roku.

Władysław Meller
odCzasu doCzasu, Złote Tarasy
www.zegarki.info.pl

odCzasu doCzasu

Galeria Ursynów
al. Komisji Edukacji Narodowej 36, lokal U54, 02-722 Warszawa
otwarte
 • poniedziałek – piątek: 11.00 – 19.00
 • soboty i niedziele handlowe: 11.00 – 15.00
Szukaj
 • Mont Blanc
 • VERTU
 • Chopard
 • Longines
 • Maurice Lacroix
 • Perrelet
 • Rado

Sklep www.e-zegarki.info.pl