Nixon. W młodzieżowym stylu

Firma Nixon powstała w 1997 roku w Kaliforni, w Stanach Zjednoczonych. Wyroby tej marki, dzięki indywidualnemu stylowi i jednoznacznym ukierunkowaniu wzornictwa na ludzi młodych, szybko zdobyły sobie uznanie na całym świecie. Bez wątpienia zegarki firmy Nixon pozwalają użytkować je w trakcie zajęć sportowych, czy wyeksponować pasję do sportu, i sportowy, wyrafinowany ubiór. Skupiając się na robieniu małych rzeczy jak najlepiej, firma Nixon  zaczynała od niewielkiej linii produktów zaprojektowanych przez swój własny zespół, zamawianych przez osoby z kręgu związanego ze sportową odzieżą. Produkty te były następnie oferowane w wyselekcjonowanych butikach modowych i sportowych. Dziś firma Nixon, jednoznacznie rozpoznawalna wśród fanów sportu i osób doceniających elegancki sportowy strój, wkracza także na rynek tradycyjnych zegarków.
Czasomierze z oferty firmy Nixon, w zależności od stylistyki i parametrów technicznych uszeregowane są w wielu zróżnicowanych kolekcjach. W naszyn salonie prezentujemy zegarki z kilku linii wzorniczych i tylko o takich grupach i modelach postaramy sie zamieścic informacje na nszej stronie.

Linia 51-30

Zegarki z linii wzorniczej 51-30 są elementami biżuterii, których nie da się nie zauważyć. Nazwa kolekcji jest powiązana z parametrami technicznymi jej modeli. Liczba 51 odnosi się do rozmiaru koperty – 51 mm, a 30 to wartość wodoszczelności zegarka wyrażona w atmosferach. W kolekcji znajdują się modele z kopertami i bransoletami wykonanymi z ceramiki, kopertami i bransoletami stalowymi (także złoconymi, bikolorowymi i czernionymi), oraz zegarki na skórzanych, czy poliuretanowych paskach.
W zależności od konkretnego modelu i kolorystyki, której różnorodność jest cechą charakterystyczną producenta, czasomierz jest mniej, lub bardziej wizytowy. Jednak każdy z nich, podkreśla sportowy styl życia i kierowany jest do osób uprawiających sport. Linia ta, nie tylko ze względu na imponującą wodoszczelność szczególnie nawiązuje do sportów wodnych takich jak surfing, windsurfing, czy nurkowanie. 

Na szczególną uwagę zasługują modele wyposażone w dodatkową, rzadko spotykaną funkcję, która znajduje się w niektórych modelach tej linii. Przy pierwszym spojrzeniu na tarczę takiego zegarka, mini tarcza znajdująca się w okolicy godziny 4-tej sugeruje istnienie dodatkowego wskazania sekundnika. Jak się jednak okazuje, jest to informacja o pływach wody, Wskazanie to, nieodzownie związane z położeniem Księżyca, jest bardzo przydatna dla surferów i windserferów. Jego umieszczenie w zegarkach linii 51-30 dodatkowo podkreśla jej powiązanej ze sportami i życiem na wodzie.

Większość mechanizmów użytych w tej linii czasomierzy, to mechanizmy kwarcowe. Tak szwajcarskie, jak i japońskie (model ze stoperem) Odstępstwem od tej reguły, jest zegarek z ceramiczną kopertą i bransoletą, który posiada „serce” mechaniczne produkcji szwajcarskiej z naciągiem automatycznym. Dodatkowo zegarek ten posiada szafirowe szkło. Te cechy jednoznacznie świadczą o udanej zresztą próbie, ulokowania tego modelu w grupie czasomierzy bardziej prestiżowych. Ze względu na możliwość użytkowania zegarka przy tej wielkości koperty, wszystkie modele w linii 51-30 posiadają koronkę usytuowaną po lewej stronie. Takie rozwiązanie spotykane jest w czasomierzach dla osób leworęcznych, jednak jak się w praktyce okazuje, usytuowanie koronki z lewej strony w żaden sposób nie utrudnia praworęcznym użytkowania zegarka (na lewej ręce). Wiadomo, że korekta wskazań dla czasomierzy elektronicznych wykonywana jest sporadycznie, a umieszczenie wystającej zawsze koronki po przeciwnej stronie w stosunku do zginanego bardzo często nadgarstka, znacząco podnosi ergonomię użytkowania czasomierza.

Inne przykładowe linie wzornicze to: Banks, Player, 42-20, Regent, Zillamatic, Automatic, Magnacon, Decision, Platform, Rubber Player, Private SS,

Nixon - strona polska firmy
Nixon Nixon Nixon Nixon Nixon Nixon Nixon Nixon Nixon Nixon         


Nixon - strona międzynarodowa koncernu
Nixon Nixon Nixon Nixon Nixon Nixon Nixon Nixon Nixon Nixon Nixon Nixon Nixon Nixon


odCzasu doCzasu

Galeria Ursynów
al. Komisji Edukacji Narodowej 36, lokal U54, 02-722 Warszawa
otwarte
 • poniedziałek – piątek: 11.00 – 19.00
 • soboty i niedziele handlowe: 11.00 – 15.00
Szukaj
 • Mont Blanc
 • VERTU
 • Chopard
 • Longines
 • Maurice Lacroix
 • Perrelet
 • Rado

Sklep www.e-zegarki.info.pl